Genital Estetik

Genital estetik, kadınların sağlık, cinsellik ve özgüvenle ilgili sıkıntılarını hafifleten bir jinekolojik uygulamalar bütünüdür. Kadınlar arasında giderek daha fazla yaygınlaşan ve tabu olmaktan çıkan genital estetik operasyonları sadece estetik kaygılara odaklanmaz. Bu prosedürler, doğuştan gelen anatomik özellikler, yaşlanma süreci veya geçirilen travmatik olaylar gibi nedenlerle oluşan fonksiyonel sorunlara da çözümler üretir.

mona lisa touch lazer tedavisi

Vajina daraltma ya da gençleştirme, genital bölgede sarkma, genital beyazlatma, hamilelik sonrası çatlak tedavisi gibi estetik uygulamalarının yanısıra kronik vajinit, vajinal tekrar eden mantar, idrar kaçırma, vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişki, orgazm olamama, Lichen Sclerosus gibi hastalıkların tedavisinde tercih edilir.

Barbie Estetiği

Labioplasti denilen küçük dudaklardaki simetrinin sağlaması ile beraber, labia majora adı verilen büyük dudakların dolgunlaştırıldığı, klitorisin üzerindeki derinin yeniden şekillendirildiği, vajina girişinin yani perine bölgesinin düzeltildiği ve ihtiyaç halinde vulva renginin açıldığı operasyonların tümüne Barbie Estetiği denir.

Vajina Daraltma

Sıkılığını kaybetmiş vajen dokusunun yeniden sıkı ve elastik hale getirilmesi için yapılan fonksiyonel ve estetik tedavi yöntemidir. Vajina daraltma tedavisi ameliyatlı ya da ameliyatsız yapılabilir. Ameliyatsız tedaviyi tercih eden hastalara genellikle lazer ve dolgu tedavileri uygulanır.

Labioplasti Küçük Dudak Estetiği

Genital bölgedeki küçük dudak görünümünden rahatsız olan, ilişki sırasında dudakların vajina yoluna teması sebebiyle ağrı yaşayan ya da labiaların büyüklüğü nedeniyle bölgenin kuru ve temiz kalması zorlaştığı için tekrarlayan enfeksiyonlar ile mücadele eden hastalarda başvurulan bir yöntemdir.

Kızlık Zarı Onarımı Hymenoplasti

Hymenoplasti, halk arasında kızlık zarı olarak bilinen hymen dokusunun genellikle ilk ilişki ile bazen de kaza ve / veya travmalarla bütünlüğünün bozulması sonucu yeniden onarılması işlemidir. Kalıcı ve geçici onarım şeklinde iki farklı yöntem uygulanabilir.

Genital Beyazlatma Renk Açma

Genital bölge renk açma uygulaması ameliyatsız estetik tedavilerini tercih edenler için lazer tedavisi kapsamında ele alınır. Kontrollü ve güvenli olmasından ötürü günümüzde genellikle karbondioksit lazerin cildi soyma özelliğinden faydalanılarak yapılır.

G Noktası Dolgusu ve Orgazm Aşısı

Cinsel birliktelik sırasında G-nokta bölgesinin uyarılmasını kolaylaştırmak alınan hazzı arttırır. Böylece orgazma ulaşmayı kolaylaştırır. Bu nedenle Orgazm Aşısı veya G Noktası Dolgusu gibi çeşitli uygulamalar ile bu bölgenin canlandırılması ve uyarılmanın kolaylaştırılması mümkün.

vajinal kuruluk

Östrojen seviyesinin düştüğü durumlarda veya ileri yaşlarda menopozla beraber görülen vajinal kuruluk, cinsel birlikteliklerin ağrılı ve zor geçmesine neden olurken vajinada hassasiyet, acı ve basınç hissettirebilir. Artık PRP ve lazer tedavileri ile vajinal kuruluğun tedavisi mümkündür.

Genital Estetik Uygulamaları

Genital bölgeye yapılan estetik uygulamaları sanıldığının aksine her zaman ameliyathane ortamında ve narkoz altında gerçekleşmez. Teknolojinin ilerlemesi ile bazı uygulamalar klinik ortamda çok kısa sürede lazer tedavisi ile tamamlanabilir. Yine hazır hyalüronik asit dolgu maddeleri ve bazı mezoterapi ilaçları genital bölgenin gençleştirilmesinde kullanılan hızlı ve pratik yöntemler tercih edilebilir. Klinik ortamda gerçekleştirilen bu uygulamalarda anestezi ihtiyacı oluşmaz.

Op. Dr. Duygu Mutlu ile İletişim

Kadın hastalıkları ve doğum alanlarında danışmak istediğiniz tüm konularda Op. Dr. Duygu Mutlu ile temas kurabilirsiniz.