Genital Beyazlatma Renk Açma

Genital Beyazlatma

Hastalar tarafından genital beyazlatma olarak tabir edilen ancak doğru tanımı genital bölge renk açma olan bu uygulama, genital bölgedeki renk koyuluğundan rahatsız ya da Barbie Estetiğinde olduğu gibi daha açık tonda bir görünüm elde etmek isteyen hastalar için önerilir.

Genital bölge renk açma uygulaması ameliyatsız estetik tedavilerini tercih edenler için lazer tedavisi kapsamında ele alınmaktadır. Tıbbi lazer cihazlarının sunduğu yöntemler içinde yer alan karbondioksit lazerin cildi soyma özelliğinden faydalanılarak yapılır.

Özellikle kasık, iç bacak ve göbek altında kalan kısım cilt olarak daha ince bir yapıya sahip olduğu için bu bölgelerde lazer yerine leke ve pigment üzerine çalışan mezoterapi ürünleri kullanmanın daha güvenli olduğu değerlendirilmektedir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genellikle ergenlik ve hamilelik dönemi gibi hormonal değişimin yoğun olduğu durumlar, hızlı kilo alma / verme ve insülin direnci, yanlış lazer epilasyon uygulamaları, sıcak ağda ve jilet kullanımları, genital bölgeye uygulanan bazı kozmetik ürünler, sıkı ve naylon içerikli iç çamaşırı kullanımları ve genetik faktörler genital bölgede koyulaşmalara veya renk değişimlerine neden olur.

Lazer İle Genital Beyazlatma Prensipleri

Gerekli Koşullar

Genital renk açma uygulaması, genital bölgesindeki koyulaşmadan rahatsızlık duyan, 16 yaş ve üzerinde olan tüm hastalara yapılabilir. Bekaret genital renk açma tedavilerinde engel teşkil etmez. Buna ek olarak Lazer tedavisi esnasında hastanın regl dönemi içinde olmaması (adet görmüyor olması) beklenir. Ayrıca, gebelik riski bulunan veya hamile olan hastalara genital renk açma estetiği yapılamaz. Emzirme esnasında yapılmasında ise bir sıkıntı yoktur. Uygulama anında genital bölgede aktif bir enfeksiyon veya cilt lezyonunun bulunmaması gerekir.

Barbie Estetiğinde Kullanılan Cihazlar

Nasıl Yapılır

Gerek lazer gerek mezoterapi yöntemi ile genital renk açma işlemi öncesinde herhangi bir ön hazırlık veya anestezik işlem yapılmaz. Sadece buzla soğuk uygulama işlemi yapılarak hasta rahatlatılır. İşlem ortalama on dakika sürer. Muayenehane ortamında kolayca gerçekleştirilir. Bazı hastalarda hassasiyet hissedilebilir ve bu genellikle yarım saati aşmaz. Hasta tedavi sonrası birçok genital estetik uygulamasında olduğu gibi rutin hayatına geri döner. Dört ila altı hafta aralıklarla hasta ihtiyacına bağlı olarak iki – altı seans sürebilir.

Uygulama Sonrası

Uygulamanın yapıldığı gün genital bölgede kişiye göre değişmekle beraber hassasiyet oluşabilir. Ortalama bir hafta süresince kullanmak üzere bölgeyi nemlendirecek krem reçete edilir. Lazer tedavisi sonrasında yirmi dört saat sıcak duştan kaçınılması beklenir. Dört ila beş gün cinsellikten ve ıslak alan kullanımından uzak durmanız önerilir. İşlem sonrası iyileşme sürecinde açık renk, pamuklu ve yumuşak iç çamaşırı giyilmesi tavsiye edilir. İşlem sonrası ilk hafta genellikle önce ince bir kabuklanma, sonrasında hafif soyulma gerçekleşir. Ortalama üçüncü haftada yeni renk görünümüne kavuşulur.

Op. Dr. Duygu Mutlu ile İletişim

Kadın hastalıkları ve doğum alanlarında danışmak istediğiniz tüm konularda Op. Dr. Duygu Mutlu ile temas kurabilirsiniz.