G Noktası Dolgusu ve Orgazm Aşısı

Orgazm Aşısı ve G Noktası Dolgusu

G noktası, bilimsel makalelerde varlığı çok tartışılan, anatomik çalışmalarda fiziksel olarak kesin bulgularına rastlanılmayan; ancak pek çok kadın tarafından var olduğu düşünülen, vajina üst duvarında klitoris komşuluğunda bulunan bölgeye verilen isimdir.

Cinsel birliktelik sırasında bu bölgenin uyarılmasını kolaylaştırmak alınan hazzı artırırken orgazma ulaşmayı kolaylaştırır. Bu nedenle Orgazm Aşısı veya G Noktası Dolgusu gibi çeşitli uygulamalar ile bu bölgenin canlandırılması ve uyarılmasının kolaylaştırılması mümkün.

Vajinal Orgazm Mı? Klitoral Orgazm Mı?

Aslında tüm kadınlarda orgazm tektir ve klitoraldir. Klitoris vajina dudaklarının tepesinde küçük bir alan gibi görünse de aslında vajina üst ve yan duvarlarına kadar uzanabilen bir dokudan oluşur. Cinsel birleşme sırasında oluşan orgazm, klitoris dokusunun uyarılması sonucu meydana gelir. Bazı kadınlar vajina girişindeki uyarılmalara karşı daha hassas olduğu için sadece penetrasyon ile gelişen orgazmın vajinal orgazm olduğu iddia edilir, ancak gerçekte tek bir tip orgazm vardır ve klitoris dokusunun uyarılması sonucu gerçekleşir.

Klitoris Dokusunun Uyarılması Nasıl Kolaylaştırılır?

Vajen duvarına komşu klitorisin daha fazla uyarılması için vajina girişinden iki üç santim içeriye çeşitli uygulamalar yaparak o bölgenin dolgunlaşması böylelikle birleşme sırasında klitorise daha fazla uyarının gönderilmesi sağlanabilir.

Orgazm Aşısı (O-Shot)

Orgazm aşısı (O-Shot) vajina girişinden iki ila üç santimetre içeriye PRP uygulaması yapılarak G-noktasının canlandırılmasını sağlar. PRP (Plateletten Zengin Plazma) hastanın kolundan özel bir tüpe alınan kanın santrifüj işlemine sokulması sonrası elde edilir. Elde edilen PRP, özel iğneler ile G-noktası bölgesi başta olmak üzere vajen duvarına enjekte edilir. Bu işlemde PRP uygulanan alanda bir kanlanma artışı ve doku yenilenmesi oluşması amaçlanır ki bu sayede cinsel birliktelik sırasında uyarılmanın artması sağlanır. Orgazm aşısı çok ince iğneler ile uygulandığı için herhangi bir acı hissedilmemesi beklenir.

G Noktası Dolgusu (G-Shot)

G Noktası Dolgusu (G-Shot) yine G-noktasını hedef alan, vajen girişinin iki – üç santimetre içerisine özel olarak oluşturulmuş bir dolgu türüdür. İçeriğinde hyalüronik asit barındıran bu dolgu geçici dolgu özelliğinde olup ortalama iki – üç yıl etkisini korur. Yüzümüzde burun, yanak gibi bölgelerde de kullanılan dolguyla benzerlik gösterir. Dolgu yapılan bölgenin cinsel birliktelik sırasında klitorise teması sonucu sinir uyarımını artırması amaçlanır. Bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra beş dakika içinde G-shot gerçekleştirilir. Herhangi bir ağrı, sızı işlem anında ve sonrasında gözlenmez.

Kimler Orgazm Aşısı veya G-Shot Yaptırabilir?

Gebelik sürecinin dışında, adet döneminde olmayan her kadın dilediği zaman kısa bir sürede bu uygulamayı klinik şartlarında yaptırabilir. İşlem sonrası hastanın cinsel birlikteliğine iki ila üç gün ara vermesi gerekir. Bunun dışında hasta hızlıca normal hayatına dönebilir, uygulama sonrası ekstra bir bakım yapması gerekmez.

Op. Dr. Duygu Mutlu ile İletişim

Kadın hastalıkları ve doğum alanlarında danışmak istediğiniz tüm konularda Op. Dr. Duygu Mutlu ile temas kurabilirsiniz.